Shpallet ‘Miss Bota’, vjen nga shteti i …

Kёtё vikend ёshtё shpallur “Miss Bota 2018” dhe kurorën e ka rrëmbyer bukuroshja nga Meksika. Ceremonia u zhvillua në ishullin tropikal kinez Hainan, njofton Kabllogrami

Fituesja u shpall bukuroshja meksikane Vanessa Ponce de Leon, e cila është e diplomuar në biznes ndërkombëtar, vullnetare për “Migrantes en el Camino” dhe është pjesë e bordit të drejtorëve në një qendër rehabilitimit për vajzat.

26-vjeçarja është kurorëzuar si Miss-i i 68-të në historisë e ‘Miss World’ ndёrsa e dyta u rendit 20-vjeçarja tajlandeze Nicolene Pichapa Limsnukan. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë