Smartfoni ‘Meizu Note 9’ me kamerë 48 MP

Meizu është duke përgatitur smartfonin e ri, të quajtur Note 9.

Ky lajm është zbuluar nga shefi i kësaj kompanie Jack Wong, i cili ka thënë se smartfoni do të vij me çipin e ri Snapdragon 6150 e kamerë 48 MP.

Ky smartfonë i ri do të zëvendësoj Meizu Note 8, kur të dal në treg pas 2 muajsh, ndërsa detaje të tjera rreth tij ende nuk janë zbuluar, por ajo çka i bën kurreshtar dashamirët e smartfonëve dhe fotografive cilësore, është cilësi dhe rezolucioni i kamerës prej 48 MP. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë