Vashat e Istogut dy lojёt eliminatore do t’i lozin nё Malaga, Spanjё

Klubi i hendbollit i femrave, Istogu, do t’i luajë të dy ndeshjet kundër Rincon Fertilidad Malaga në Spanjë. Ndeshjet e 1\8 së finales të “Challenge Cup” do të luhen më 2 dhe 3 shkurt në palestrën “Hall El Limon de Alhaurin de la Torre” në Malaga.

Në klubin Istogu thonë se kanë dalë fitues nё aspektin financiar nga marrëveshja e arritur ndërmjet dy klubeve, por sipas trajnerit Faruk Shala, kalimi tutje do të jetë më i vështirë pёr faktin se dy ndeshjet luhen si mysafirё, shkruan sot Koha Ditore.

“Ofertën e parë që na kanë bërë ne nuk e kemi pranuar, sepse ishte jashtë rregullores së EHF-së. Na janë ofruar që ne të udhëtojmë me vetëm 16 persona dhe nuk i kanë marrë përsipër të gjitha shpenzimet. Ne refuzuam dhe kërkuam që njëra ndeshje të luhet në Prishtinë e tjetra në Malaga. Por më pas u pranua oferta jonë. Kërkesa jonë ishte të udhëtojmë me 20 persona, 16 hendbolliste dhe katër zyrtarë dhe klubi i Malagas t’i marrë përsipër shpenzimet e akomodimit dhe të paguajë i vetëm zyrtarët e ndeshjes. Me këtë marrëveshje ne i kemi ulur shpenzimet tona, sepse 10 mijë euro vetëm akomodimi kushton”, ka thënë Shala të enjten për gazetën.

Shpresojmё se do tё vazhdojё mrekullia e vashave Istogase dhe do t’ia dalin edhe kёsaj rradhe tё na befasojnё dhe gёzojnё me njё kualifikim tutje. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë