Vulin: Konflikti i ngrirë herët ose vonë do të shndërrohet në konflikt

Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin ka deklaruar për mediumin serb “kurir” se paralajmërimet për konfliktin e mundshëm gjithmonë duhet marrë seriozisht, përcjell Kabllogrami.

“Konflikti i ngrirë herët ose vonë do të shndërrohet në konflikt. Kosova nuk po e bën Ushtrinë për t’iu kundërvënë Shqipërisë së madhe, por për të shkaktuar konflikt me Serbinë, në të cilin do të futeshin edhe shtetet që e kanë njohur Kosovën, duke shpresuar se do t’i sjell të këqija dhe disfatë Serbisë. Kosova po ik nga dialogu sepse u frikohet detyrimeve e udhëheqësit e saj frikohen nga Gjykata Speciale”, citohet të ketë thënë Vulin. /©Kabllogrami/.

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë