Aktori i njohur serb: S’më pengon nëse Serbia do ta njihte Kosovën si shtet të pavarur

Aktori i njohur serb, Predrag Miki Manojloviq, ka deklaruar se nuk do të zemërohej fare nëse Serbia do ta njihte Kosovën si shtet të pavarur.

“Unë nuk do të isha i zemëruar nëse Srbia e njeh kosovën. Mendoj se me të gjitha gabimet të cilat janë bërë në 110 vitet e fundit nga pala serbe ndaj shqiptarëve dhe anasjelltas, me të gjitha dobësitë shqiptare e serbe, politika e dhunës asnjëherë nuk sjell asgjë të mirë”, citohet të ketë thënë Manojloviq për Deutsche Welle. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë