Walker: Kosova tash është shtet, mos t’i lejojë ndërkombëtarët ta tërheqin zvarrë

Ish-ambasadori i OSBE’së në Kosovë, William Walker, ka thënë se Kosova duhet t’i dalë zot vetes dhe të tregojë se bashkësia ndërkombëtare nuk mund ta tërheqë zvarrë.

“Kosova duhet të bëj sa më shumë që t’i dalë zot vetës dhe të tregojë se bashkësia ndërkombëtare nuk mund ta tërheqë zvarrë – kjo do të jetë më mirë”, ka thënë Walker në një intervistë në Klan Kosova.

“Bashkësia ndërkombëtare shpesh disa veprime i bën për nevoja të veta, jo për nevoja të Kosovës”.

“Bota e jashtme, Kosovën dhe Serbinë i sheh në mënyrë shumë të ndryshme. Baraspeshë nuk ka. Madje ata i frikësohen idesë së Shqipërisë së Madhe, thuajse kjo do të ndodh menjëherë si të njihet Kosova nga Serbia” ka thënë Walker mes tjerash. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë