Yjet shqiptarë mblidhen sot në Romë për Skënderbeun

Të famshmit shqiptarë vazhdojnë që çdo ditë të numërojnë suksese të reja në arenën ndërkombëtare. Dua Lipa, Inva Mula, Ramë Lahaj, janë vetëm disa prej emrave që po shënojnë suksese në botë.

Përmes një statusi në llogarinë e tij në Instagram, Ramë Lahaj ka bërë të ditur se bashkë me emrat më të njohur shqiptarë tё artit e kulturёs dhe jo vetёm, që njihen në botë do të jenë në Romë mё datё 19 nёntor.

Ai ka konfirmuar se bashkë me Inva Mulën, Dua Lipën, Erzën, Genc Tukicin, Eno Pecin, Lorik Canën, Olen Cezarin, Elhaida Danin dhe Ermal Metën; do të bëhen bashkë në teatrin “Argentina” në kryeqytetin italian, më 19 nëntor.

Lahaj nuk ka preferuar të jap më shumë detaje, vetëm se njoftoi që këta artistë bëhen bashkë në moton “Tok së bashku për Skënderbeun”./©kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë