Audi i ri ‘R8’ tё magjeps /Video/

Në fund të tetorit, Audi prezantoi R8-shin e modifikuar ndërsa tani kemi mundësinë të shohim me hollësi se si duket ky model nga jashtë dhe brenda.

R8 i ristilizuar është në dispozicion në dy versione, dhe përveç ndryshimeve të vogla në eksterier, ai vjen me motor edhe më të fuqishëm.

Audi R8 V10 Performance Quattro vjen me motor 5.2-litër V10 me kapacitet prej 620 kuajfuqi, transmeton ksp.

Ky R8, tani shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për 3.1 sekonda (Coupe) dhe 3.2 sekonda (Spyder). Shpejtësia maksimale është 331 km/h. /©kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë