Chelsea humb nё shtёpi ndaj Leicesterit

Chelsea ka pësuar humbje ndaj Leicester Cityt në shtëpi me rezultat prej 0-1, dhe kështu po largohet gjithnjë e më shumë kreut të tabelës, transmeton Kabllogrami

Golin e vetëm për mysafirët e shënoi sulmuesi anglez Jamie Vardy në minutën e 51 pas asistimit nga Maddisoni.

Përkundër që dominoi takimin Chelsea nuk arriti të marrë pikë nga ky takim.

Në vendin e katërt aktualisht Chelsea ka 37 pikë, sa ka edhe Arsenali pas fitores sё sotme nё vendin e pestё, derisa Leicesteri në vendin e nëntë ka 25 pikë. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë