Chelsea mezi arrin në ½ e finales së EFL Cup

Chelsea ka siguruar kalimin në gjysmëfinale të EFL Cup, duke shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Bournemouth në ‘Stamford Bridge’ dhe atë krejt në fund të takimit përmes një goli të Hazard, bën të ditur Kabllogrami.

Chelsea me shumë vështirësi ka kaluar tutje në Kupën e Ligës. Goli i fitores për Chelsean erdhi në minutën e 84’ të ndeshjes.

Ka qenë numri 10 i Chelsea, Eden Hazard kryefjala e takimit, pasi shënoi golin vendimtar për kualifikimin në gjysmëfinale të EFL Cup. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë