Daniel Serwer për “JnK’: Grenelli nuk është mik i Kosovës. Ai tani hapur ka dalë në anën e Serbisë

Sonte në një intervistë me Jeta Xharrën për emisionin “Jeta në Kosovë” që u transmetua në ora 21:00, foli  Daniel Serwer, ish- këshilltar i Hashim Thaçit dhe udhëheqësi i programit për menaxhimin e konflikteve në Shkollën për Studime të Avancuara Ndërkombëtare “John Hopkins”, transmeton Gazeta Online Kabllogrami

Në këtë intervistë ai tregoi pse liderët kosovarë nuk duhet të nguten dhe pse nuk duhet t’i nënshtrohen presionit joparimor nga administrata e Trumpit dhe se pse Kosova duhet të presë deri në nëntor të këtij viti kur mbahen zgjedhjet presidenciale në SHBA, para se të nënshkruajë çfarëdo marrëveshje me Serbinë.

Serwer mes tjerash foli edhe se si po lobohet pranë administratës amerikane nga lobi i Serbisë.

Serwer mes tjerash tha se Grenelli nuk është mik i Kosovës. Ai tani hapur ka dalë në anën e Serbisë.

Këtë intervistë mund ta ndiqni duke klikuar këtu

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë