Feronikeli e Prishtina mësojnë kundërshtarët në garat evropiane

Feronikeli ka mësuar kundërshtarin e parë në raundin parakualifikues për Ligën e Kampionëve. Kampioni i Kosovës do të përballet më 25 qershor me Lincoln Red Imps të Gjibraltarit.

Në turneun parakualifikues në gjysmëfinalen tjetër do të përballen Tre Penne i San Marinos me Santa Coloman e Andorrës. Fituesi i këtij dueli do të ndeshet me fituesin e duelit ku Feronikeli është njëri nga rivalët, dhe kjo ndeshje finale e këtyre parakualifikueseve do të luhet më 28 qershor.

Është përparësi pasi që i gjithë turneu zhvillohet në Kosovë, në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

Fituesi i turneut merr pjesë në raundin e parë kualifikues për Ligën e Kampionëve, ndërsa ekipet humbëse kalojnë në raundin e dytë kualifikues në Ligën e Evropës.

Ndërsa, Prishtina do të përballet me St Joseph’sin e Gjibraltarit në ndeshjen e parë kualifikuese për Ligën e Evropës.

Ndeshja është e vlefshme për raundin paraeliminator.

Ndeshja e parë zhvillohet në Prishtinë më 27 qershor në stadiumin e qytetit, ndërsa e kthimit më 4 korrik. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë