Haradinaj dhe Baleti

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur sot anëtarë të Bordit Drejtues të Baletit Kombëtar të Kosovës, me të cilët ka biseduar për mundësitë e mëtejmë të ngritjes së këtij arti, raporton Kabllogrami.

“Baleti Kombëtar i Kosovës është pjesë e identitetit tonë kulturor dhe në historinë e tij gjysmë shekullore ka arritur suksese impresive edhe në arenën ndërkombëtare” ka shkruar Haradinaj pёr takimin me zyrtarё tё Baletit tё Kosovёs.

“Me përfaqësuesit e Bordit Drejtues të Baletit Kombëtar të Kosovës, biseduam për mundësitë e ngritjes së mëtejme të këtij arti, si një nga parametrat e vlefshëm të Kosovës në botë” ka shkruar tutje Haradinaj.

“Qeveria e vendit do t’i kushtojë vëmendjen e merituar këtij institucioni, që baleti ynë të vazhdojë punën e tij sipas dinamikave të parapara”, ka shkruar Haradinaj nё fund tё postimit tё tij në rrjetin social Facebook. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë