Indonezi, cunami gёlltit xhaz grupin muzikor teksa luanin live /Video/

Cunami i të shtunës mbrëma në Indonezi ka shkaktuar një tragjedi të vërtetë njerëzore, teksa numri i viktimave ka shkuar deri 450 dhe i të plagosurve në mbi 800 persona, transmeton Kabllogrami.

Xhiron e rrjeteve sociale po e bëjnë fotot nga shtëpitë e shkatërruara, por edhe një video e një dallge gjigande që përplaset furishëm mbi skenën e një koncerti, ku ishin duke luajtur muzikë live grupi i xhazit nga Xhakarta, “Seventeen”.

Lajmi Ngushellues nga Gazeta ‘The Guardian’ ne Twitter

Në këtë koncert, cunami ka shkaktuar një kërdi të vërtetë, teksa një prej anëtarëve të bandës muzikore që u “kapёrdi” nga dallga ka ndërruar jetë, ndërsa disa raportohen të zhdukur.

Vetë lideri i grupit, Riefian Fajarsyah njoftoi përmes Instagramit tragjedinë. Ndërkohë, videoja, e cila zgjat më pak se një minutë, tregon audiencën në Tanjung Lesung Beach Resort në Javan Perëndimore, që rrёmbehet nga dallga e furishme. /©Kabllogrami/

 

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë