Ja pse meshkujt e martuar i tërheqin më shumë femrat

Nuk është risi që meshkujt që janë të lidhur me dikë, i tërheqin më shumë vajzat e reja që janë beqare.

Për këtë, ekspertët kanë listuar tri arsye pse ndodh një gjë e tillë:

Çfarë ka ky mashkull të veçantë përderisa ajo qëndron me të?

Kurioziteti i bën femrat që të shikojnë një mashkull që ka në krah një partnere. Fakti që njëra e ka atë, do të thotë se ka diçka që e bën tërheqës. Po çfarë?

– Femra që ka në krah nuk është më e mirë se unë!

Edhe pse tingëllon shumë keq, kjo është e vërtetë. Sipas ekspertëve, femrat janë egoiste dhe “naive” për guximin që kanë për të flirtuar me një mashkull i cili është i një femre tjetër.

– Ai rri kot me atë!

Ndoshta një çift nuk jep shfaqje dashurie në publik, por kjo nuk do të thotë se nuk e dashuron femrën që ka. Konkurenca, e bën këtë femrën tjetër që është vetëm, të mendojë se ai në fakt po e gjuan dhe nuk e ka mendjen te partnerja e vet. Sa ëndërrimtare dhe pretenduese! /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë