Jim Belushi në Instagram kujton vizitën në Shqipëri: “I dua rrënjët e mia”

Aktori i njohur i Hollywood me origjinë shqiptare, ka treguar edhe njëherë se është krenar për rrënjët e tij. Jim Belushi ka ndarë në rrjetet sociale disa momente nga vizita e tij e fundit në Shqipëri në vitin 2007, transmeton Shqiptarja.

“Duke u rritur në Chicago si i biri i një emigranti shqiptar është interesante të kthehesh prapa dhe të kuptosh se sa shumë më ka formuar. Duke u kthyer pas në vitin 2007, isha shumë me fat që isha i ftuari i veçantë i Kishës Ortodokse Shqiptare. I dua rrënjët e mia. Ju mund të shikoni se si kanë shkuar festimet e asaj nate”, shkruan 64-vjeçari në Instagram. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë