Kosova në mars 2019, miqësore me njё kombёtare tё fortё evropiane

Pёrfaqёsuesja e Kosovës nё futboll, ciklin e lojёrave pёr vitin 2019 do ta fillojë me një ndeshje miqësore ndaj Kombëtares së Danimarkës, bёn tё ditur Kabllogrami

Ndeshja do të zhvillohet në muajin mars në Prishtinë, nё stadiumin e kryeqytetit “Fadil Vokrri”.

E kontaktuar nga gazeta express, FFK-ja ka thënë se akoma njё gjё e tillё ёshtё e pakonfirmuar, por punёt janё afёr konfirmimit, dhe se janё nё bisedime me federatën daneze për caktimin e kësaj miqёsoreje. Pritet vetёm zyrtarizimi.

Nëse arrihet marrëveshja për takimin mes dy kombëtareve, atëherë miqësorja mes Kosovës e Danimarkës pritet të zhvillohet mes datave 21 dhe 23 marsit të vitit të ardhshëm.

Derisa t’ju rikujtojmë se Kosova luan ndeshjen e parë për kualifikime të Euro 2020 më 25 mars ndaj Bullgarisë në stadiumin “Fadil Vokrri” nё kryeqytet. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë