Krimineli Vulin me propagandë e akuza të reja në drejtim të Kosovës

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka deklaruar se Kosova në raport me numrin e banorëve, është territori me numrin më të madh të luftëtarëve të Shtetit Islamik në botë.

Mendja e prishur e kriminelit dhe përkrahësit të gjenocidit serb ka ardhur te ky përfundim, për të dobësuar dhe lënduar Kosovën: “Me përqindje, kanë numër më të madh të vrasësve se iranianët e sirianët. Ata pas kalifatit kthehen dhe paraqesin kërcënim për paqen dhe stabilitetin e gjithë rajonit”, deklaroi Vulin për “Kurir”.

Vulin, po ashtu, ka komentuar paralajmërimin e mëparshëm nga Ambasada amerikane në Prishtinë për shtetasit amerikanë në lidhje me mundësinë e sulmeve terroriste në Kosovë.

Në paralajmërimin e Ambasadës thuhej se gjatë stinës së verës masat e sigurisë mbeten në nivel të lartë për shkak të kërcënimeve nga organizatat terroriste dhe pjesëtarëve me ideologji ekstremiste.

“Nëse SHBA-ja dëshiron t’i mbrojë shtetasit e saj dhe banorët e Ballkanit, le të bëjnë gjithçka që të mos krijohet dhe të mos armatoset e ashtuquajtura ushtri e Kosovës. Të kthyerit nga lufta e Sirisë do të jenë kërcënim më i vogël se terroristët shqiptarë të armatosur nga radhët e UÇK-së”, theksoi Vulin.

Kriminelit Vulin mbetet vetëm t’ia kujtojmë se ambasada e SHBA-së nuk u sulmua kurrë në Prishtinë por në Beograd që vazhdon të mbetet qerdhe e kriminelëve serb të luftërave të fundit në Ballkan të udhëhequra nga fashizmi institucional serb. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë