Liga e Kampionëve: Të jesh apo të mos jesh për Juven e Atleticon  /formacionet zyrtare/

Juventusi është nikoqir i Atletico Madridit në ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Në ndeshjen e parë në Madrid, Juventusi humbi me rezultat 0:2.

Pas humbjes në Wanda Metropolitano me rezultat 0:2, Juventusi ka një detyrë shumë të vështirë për ta përmbysur këtë epërsi në Allianz Stadium.

Trajnerët Massimiliano Allegri dhe Diego Simeone i kanë gati formacionet dhe taktikat e tyre për këtë takim. Ndeshja fillon pas pak, me fillim në ora 21:00.

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Can, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Mandzukic; Ronaldo.

Formacioni startues i Atletico Madridit: Oblak; Arias, Gimenez, Godin, Juanfran; Koke, Rodrigo, Saul, Lemar; Griezmann; Morata. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë