Manchester Unitedi vazhdon me fitore në premier ligën angleze

Manchester Unitedi është duke kaluar në formë të jashtëzakonshme në Premier Ligë, duke shënuar fitoren e shtatë radhazi në ligë.

“Djajtë e Kuq” si vendas, e mposhtën me rezultat prej 2 me 1 skuadrën e Brightonit.

Pogba në minutën e 27 dhe Rashfordi në minutën e 42 në pjesën e parë shënuan për Unitedin.

Kurse mysafirët arritën të ngushtojnë rezultatin në pjesën e dytë në 2 me 1 përmes Grossit në minutën e 72 të takimit.

Në vendin e pestë Unitedi tani ka 44 pikë, kurse Brightoni në vendin e 13 ka 26 pikë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë