Reali si vendas fiton derbin ndaj Sevillës

Kampioni i Evropës e mposhti Sevillën me rezultat prej 2 me 0, në një ndeshje të cilën e dominoi, por që rezultati erdhi tek nga fundi i ndeshjes dhe kështu arkëtoi pikët e plota në shtëpi, transmeton Kabllogrami.

Casemiro ishte ai që shënoi golin e parë në minutën e 78.

Kurse golin e dytë e shënoi futbollisti më i mirë në botë Luka Modriq në minutën e 90+2.

Me 36 pikë Real Madridi mban tani vendin e tretë. Kurse Sevilla në një pozitë më poshtë ka 33 pikë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë