Moti sot në bregdetin shqiptar

Moti që po ndikohet vala e të nxehtit Afrikan nga do të jetë me kthjellime përgjatë Ultësirës perëndimore. Në zonat malore vranësirat do të shfaqen të pakta deri mesatare ku nuk do të përjashtohet mundësia e reshjeve të izoluara.

Fakti që gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga vala e të nxehtit Afrikan, do të kushtëzojë në Shqipëri mot me temperatura të larta.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,3–1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të mbeten të larta.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 17/33°C

Zonat e ulëta 19/39°C

Zonat bregdetare 22/35°C

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë