Shfletimi i Kategorisë

Tokat Ilire

Deri kur me Kufij të pritjeve të gjata

Të zhgënjyer me pritjet e gjata janë shprehur disa bashkatdhetarë që të enjten /dje/ kishin vendosur të udhëtonin nëpërmjet pikës kufitare në Merdar, për në vendet perëndimore, në të cilat aktualisht punojnë e jetojnë. Deri në pesë orë…

Ledri Vula e ndez fort atmosferën në “Sunny Hill”

Mbrëmë në parkun e kryeqytetit, në Gërmi, është mbajtur nata e dytë e festivalit “Sunny Hill”. Në mesin e shumë yjeve, njëri nga reperët shqiptarë i cili ka performuar është edhe Ledri Vula. Si çdo herë tjetër, 33 vjeçari krijoi një…

Pritjet e gjata në Merdare s’kanë të ndalur

Bashkatdhetarët tanë që po kthehen në vendet perëndimore ku jetojnë, studiojnë e punojnë aktualisht, edhe mëngjesin e sotëm po përballen me pritje të gjata në vendkalimet kufitare me Serbinë. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhimin…

Z-Mobile kërcënon Telekomin me arbitrazh

Z-Mobile përmes një reagimi dërguar mediave, ka thënë se me kujdes e ka vëzhguar situatën lidhur me përfundimin, respektivisht vazhdimin e kontratës me Telekomin e Kosovës, sipas kushteve të parapara në marrëveshjen bazë dhe për këto arsye…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë