Niagara në dimrin e akullt, atraksion për turistët

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në Kanada, aty ku pranë kufirit të këtyre dy shteteve gjendet Ujëvara e Niagarës, po mbretëron dimër i acartë me shumë borë dhe temperatura të ulëta, sa që pjesë të Ujëvarës së Niagarës janë shndërruar në akuj.

Një valë e të ftohtit me reshje të shumta bore e ka mbërthyer verilindjen e këtij vendi që Ujëvarën e Niagarës e ka kthyer në një atraksion akulli për turistët, raportojnë mediat botërore. Vizitorët këto ditë pandërprerë po postojnë foto pamjesh të jashtëzakonshme, ndërsa akujt duken si skulptura të ujëvarave. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë