Moti: Sot në Kosovë goxha nxehtë

Instituti Hidro-Meteorologjik i Kosovës njofton se fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme edhe sot duke krijuar kushte për mot me diell dhe re të shpërndara.

Instituti Hidro-Meteorologjik i Kosovës bën me dije se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë celsius.

Sa i përket fushave barike, ato janë dhe do të mbeten të larta, për disa milibarë mbi vlerat e normales.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë