NBA: Denver fiton ndaj Torontos, Lakers humb nga Washington

Nuk kanë munguar surprizat në ndeshjet e luajtura sot në NBA, duke nisur nga humbja e Torontos, ekipit që kryeson renditjen në Konferencën e Perëndimit. Skuadra kanadeze u mund 95-86 nga Denver, ndeshje ku loja e të dyja skuadrave ishte me luhatje. Jokic me 26 pikë bëri diferencën në fushë për Denver, ndërsa 29 pikët e 14 rebound të Leonard për Toronton mbetën për statistikë.

Humbet edhe skuadra e Lakers, që u mund 128-110 nga Washington, takim që u dominua nga basketbollistët vendës dhe e merituan fitoren. Wall me 40 pikë e 14 asist ishte lider në fushë për Washington, ndërsa LeBron e mbylli me 13 pikë, duke mos qenë në një mbrëmje të mirë.

Jashtë fushe fiton Miami, që mposhti 102-96 New Orleans, sfidë ku miqtë patën gjithnjë diktatin e lojës nën kontroll. Davis, me 27 pikë e 12 rebound ishte më i miri për vendasit, por që s’mjaftuan për të evituar humbjen, ndërsa për Miami u dalluan Richardson me 22 pikë e Wade me 19.

Pa probleme fiton Philadelphia, që mundi 128-105 nënkampionët e Cleveland, sfidë e vendosur në pjesën e dytë në favor të miqve (Embiid 24 pikë e Simmons 22). Fiton edhe Sacramento, që mundi 120-113 Dallas falë 56 pikëve të dyshes Hield-Fox, ndërsa Indiana triumfoi 110-99 ndaj New York, takim ku diferencën në fushë e bënë Oladipo me 26 pikë e Turner me 24. /telesport/

NBA – Rezultatet e sotme

Brooklyn – Atlanta, 144-127

Cleveland – Philadelphia, 105-128

Indiana – New York, 110-99

Washington – Lakers, 128-110

Dallas – Sacramento, 113-120

New Orleans – Miami, 96-102

Denver – Toronto, 95-86

Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë