Nesër në Kosovë deri -9 gradë Celsius /info-grafika për qytetet kryesore/

Temperaturat e ulëta do të jenë edhe nesër në Kosovë, që shkojnë deri në minus nëntë gradë Celsius, njofton Instituti Hidro-Meteorologjik i Kosovës /IHMK/, transmeton Kabllogrami.

“Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Rrezet e diellit nuk do të ndikojnë në ngritjen e temperaturave, pasi që masat e ajrit me origjinë arktike vetëm çka do të jenë më të fuqishme dhe si pasojë, do të ndikojnë në uljen e temperaturave në të dy vlerat ekstreme”, thotë IHMK-ja përmes një komunikate për media.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -9 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut dhe veriperëndimit , herë-herë me vrull, shpejtësia maksimale e së cilës do të arrijë deri në 11m/s, thuhet në fund të njoftimit të IHMK-së. /©Kabllogrami/

Image

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë