Pas pak nis eventi i UEFA pёr shortin nё Ligën e Kampionëve

Dihen tashmё 16 skuadrat që kanë kaluar fazën e grupeve, ndërsa sot ato do ta mësojnë kundërshtarin e tyre, nё 1/8 e finales me eliminim direkt, bёn tё ditur Kabllogrami

Duke nisur nga ora 12:00, në Nyon të Zvicrës hidhet shorti për fazën e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve.

Barcelona, Bayern München, Borussia Dortmund, Juventus, Manchester City, Paris Saint-Germain , Porto, Real Madrid, janë fituesit e grupit.

Ajax, Atlético Madrid, Liverpool, Lyon, Manchester United, Roma, Schalke, Tottenham Hotspur, janë skuadrat që u kualifikuan nga vendi i dytë.

Kujtojmë se në këtë xhiro, skuadrat nga i njejti shtet nuk mund të përballen mes vete, si dhe ato qё kanё qenё deri tani nё tё njejtin grup kualifikues, ndërsa ndeshjet do të startojnë më 12 shkurt 2019. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë