Veturat kineze befasojnë në panairin e Las Vegas /foto galeri/

Prodhuesi kinez i veturave Byton ka befasuar botën motorike me zbulimin e dy veturave të ‘artit’ në panairin e teknologjisë CES në Las Vegas. Këto super vetura nga prodhuesit kinezë janë autonome dhe me ekran në timon të teknologjisë më të lartë, që kanë befasuar botën e auto industrisë motorike.

Që të dy modelet, K-Byte e M-Byte janë të pajisura me teknologji të lartë ambicioze të kësaj firme, duke thënë se ka një teknologji të paparë deri më tani në një veturë, transmeton koha.net.

Në vend të instrumenteve, veturat kanë një ekran 49 inç të gjatë me 10 inç gjerë si asnjë veturë më parë.

E gjithë vetura mund të kontrollohet nga një tablet që gjendet në mes të timonit.

Këto vetura autonome kanё një çmim fillestar prej 39 mijë euro, ndërsa kanë një teknologji shumë të avancuar. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë