Zgjedhet “Miss Universe 2018”

Ka mposhtur garueset nga 93 vende të tjera dhe kёshtu Catriona Grey nga Filipinet mori të shtunën kurorën e “Miss Universe 2018”, shkruan CNN.

Ajo bëhet filipinasja e katërt që sjell në shtëpi titullin e lakmuar nga shumë vajza, andaj la pas 93 shtete tjera.

Përpara finales, vëmendje e madhe ishte tek Miss Spanja, Angela Ponce, konkurrentja e parë transgjinore në historinë e këtij eventi, transmeton lajmi.net.

“Unë po tregoj se femrat trans mund të jenë gjithçka që ato duan të jenë: një mësuese, një nënë, një mjeke, një politikane dhe madje edhe Miss Universe”, kishte thënë Ponce, e cila nuk arriti të futet në top 20, pёrcjell lajmi.net. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë