Basketboll: Kosova pёson edhe nga Maqedonia

Kosova ka pësuar humbje të thellë në udhëtim te Maqedonia në kuadër të Grupit B parakualifikues për EuroBasketin 2021, nё ndeshjen qё u zhvillua sonte nё qytetin Gjevgjeli tё Maqedonisё, raporton Kabllogrami

Vendasit ishin mё tё mirё nё çerekun e parё qё pёrfundoi me rezultat 29:16, derisa tё dytin e fitoi Kosova me rezultat 10:19, derisa çereku i tretё pёrsёri shkoi nё favor tё maqedonёve me rezultat 22:12. Çerekun e katёrt dhe tё fundit e fitoi Kosova me rezultat 17:21, por nuk ishte i mjaftueshёm pёr tё bёrё diç mё shumё nё kёtё ndeshje, raporton Kabllogrami.

Kёshtu qё rezultati përfundimtar i takimit të sotëm i zhvilluar në Gjevgjeli ishte 78 – 68.

Te Kosova më i miri në parket ishte Dardan Berisha që shënoi 19 pikë. Kurse te Maqedonia Bojan Trajkovski shёnoi 23 pikë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë