Befasi nё premier ligё: City humb nё fushё tё vet, pёrfiton Liverpooli

Nё futbollin anglez ka ndodhur sot befasia qё pak kush e ka pritur. Manchester City ka humbur nё fushё tё vet nga Crystal Palace dhe kёshtu mbetet prapa Liverpoolit me 4 pikё në garën për titull të Premier Ligës, raporton Kabllogrami

Kampioni aktual anglez pësoi në shtëpi me rezultat prej 2 me 3 ndaj Crystal Palace qё luajti mbase ndeshjen mё tё mirё ndonjёherё nё premier ligё, nё histori tё vet.

Qytetarёt e nisën më mirë takimin duke kaluar në epërsi në minutën e 27 përmes Gundoganit. Por, mysafirët shënuan dy gola të shpejtë në minutat 33 e 35. Schlupp e Townsend shënuan për Crystalin.

Në pjesën e dytë Milivojeviqi e çoi rezultatin në 1 me 3 pёrmes penaltisё.

Kurse Manchester City tё tërёn që bëri deri nё fund tё ndeshjes ishte ngushtimi i rezultatit në 2 me 3 përmes De Bruynes që shënoi në minutën e 85.

Në vendin e dytë, me katër pikë prapa Liverpoolit, Manchester City ka 44 pikë. Derisa Crystal Palace në vendin e 14 ka 18 pikë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë