Shfletimi i Kategorisë

Ekonomi

Franca miraton ligje lehtësuese për emigracionin ekonomik

Qeveria franceze ka bërë të ditur se do të shpallë nesër rregulla dhe ligje të reja për të lehtësuar emigracionin ekonomik. Në këtë njoftim thuhet se sektorët që janë në vështirësi do t’u jepet mundësia të gjejnë krahë pune duke punësuar…

Trump i interesuar ta blejë Grenlandën nga Danimarka

Mediat amerikane po raportojnë se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka diskutuar me ndihmësit e tij, mundësinë e blerjes së Grenlandës nga Danimarka, transmeton Gazeta Online Kabllogrami. Wall Street Journal dje më 15…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë