Shfletimi i Kategorisë

Bota

Hong Kong: Dhunë ndaj protestuesve anti-qeveritarë

Forcat policore të Hong Kongut kanë hedhur gaz lotsjellës dhe i kanë rrahur disa protestues pasi këta të fundit u përleshën me trupat e sigurisë. Kjo përplasje ndodhi pas një proteste paqësore të pasdites dhe ndarjes së protestuesve në disa…

Trump i interesuar ta blejë Grenlandën nga Danimarka

Mediat amerikane po raportojnë se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka diskutuar me ndihmësit e tij, mundësinë e blerjes së Grenlandës nga Danimarka, transmeton Gazeta Online Kabllogrami. Wall Street Journal dje më 15…

Jep dorëheqje ambasadori amerikan në Rusi

Presidenti amerikan, Donald Trump humbet ambasadorin e tij në Rusi, pasi që ambasadori i deritashëm John Huntsman, ish-kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë dhe ish-guvernator i Utahut dha dorëheqjen. Jon Huntsman njoftoi me një…

Kelly Craft emërohet ambasadore e SHBA-në në OKB

Senati amerikan me 100 ulëse ka miratuar propozimin për të emëruar Kelly Craftin si ambasadore të re të Shteteve të Bashkuara në Kombet e Bashkuara. Craft është kthyer në donatoren e parë të madhe politike që ka zënë një post të lartë në…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë