Shfletimi i Kategorisë

Mërgata

Kush e mësoi Thaçin të përdorë gishtin e madh në publik?

Miq të nderuar, në këtë foto të shkrepur para 19 vitesh /në vitin 2000/, janë ulur pranë njëri tjetrit dy presidentë të Kosovës, në kryeqytetin amerikan, njëri president atëherë, e tjetri tash, dy fytyra emblematike, njëra ikonografike…

‘The New York Post’: Ç’kemi, Albanian!

Edhe gjuha shqipe do të përfshihet në listën e gjuhëve që do të mësohen në shkollat e qytetit të New Yorkut. Shkolla “PS 105” në Morris Park, në Bronx, do të jetë shkolla e parë me programin udhëzues dygjuhësor shqip -anglisht. Gazeta…

Nё Gjenevё festё e madhe pёr 28 Nёntorin

Nga: Avni Azizi Në qytetin e Gjenevës së Zvicrës, aty ku valëviten flamujt e kombeve të cilët simbolizojnë demokracinë dhe gërshetimin e kulturave botërore, aty ku janё numër i madh i bashkëvendësve tanë, mërgimtarë, studentë, punëtorë,…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë