Çudirat vazhdojnë në Ligën e Kampionëve: Porto eliminon Romën pas vazhdimeve

Porto ka eliminuar Romën nga 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, pas vazhdimeve dy pjesëshe nga 15 minuta.

Pasi koha e rregullt përfundoi 2 me 1 në të mirë të portugezëve dhe takimi i parë ishte 2 me 1 në të mirë të Romës, ndeshja shkoi në vazhdime.

Në kuadër të vazhdimeve, Alex Telles doli të jetë hero i Portos duke shënuar nga penaltia tre minuta para fundit të vazhdimit të dytë, duke çuar rezultatin në 3 me 1 dhe për t’i dhënë kualifikimin ekipit të tij.

Tiquinho në minutën 26 e Marega në atë të 52-ën, shënuan për vendasit.

Derisa golin e vetëm për Romën e shënoi De Rossi në minutën e 37-të nga penaltia. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë