Prishtina krejt në fund humb fitoren e sigurtë ndaj Vareses

KB Prishtina ka humbur ndeshjen e parë ndaj Vareses në 1/8 e finales në Fiba Europa Cup. Varese fitoi me shumë mund e fat ndaj Prishtinës në një ndeshje spektakolare të zhvilluar në Pallatin e Rinisë. Rezultati përfundimtar i takimit të sotëm ishte 77-80.

Te Prishtina më i miri në parket sonte ishte Dardan Berisha që shënoi 21 pikë, kurse pati edhe 3 kërcime e 3 asistime. Ai u ndihmua nga Divine Myles që shënoi 18 pikë.

Te Varese më i miri ishte Dominique Archie që shënoi 22 pikë, pati 7 kërcime e 1 asistim.

Çereku i parë u takoi mysafirëve nga Italia me rezultat të thellë 12:25 dhe u mendua se Prishtina s’do të ketë gjasa të rivalizojë ekipin kundërshtar.

Artikuj të lidhur: FIBA Euro Cup: Prishtina sonte pret ekipin italian Verese

Por në çerekun e dytë, Prishtina u kthye në lojë dhe e mbylli në favor të saj me rezultat 20:12.

Çereku i tretë ishte pjesa ku Prishtina shpërtheu dhe e ‘kalli’ atmosferën në palestër, të cilën e përmbylli bindshëm në favor të saj me rezultat 28:15.

Në çerekun e fundit Prishtina hyri me 8 pikë epërsi në rezultat të përgjithshëm, por nuk arriti ta ruajë, pasi Varese e përmbusi rezultatin. Ky çerek përfundoi 17:28 për italianët që në rezultatin final doli të jetë 77:80 për miqtë.

Ndeshja e kthimit luhet në Itali pas një jave. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë