Dua Lipa me “New Rules” arrin 1 miliard dëgjime në “Spotify”

Dua Lipa vazhdon të mbetet një prej këngëtareve më të dëgjuara në platformën numër 1 në botë të muzikës, “Spotify”. E për të dëshmuar këtë më së miri flet kënga “New Rules”, e cila deri më tani është dëgjuar mbi një miliard herë, bёn tё ditur Kabllogrami

“New Rules është dëgjuar një miliard herë në Spotify. Është bërë këngëtarja e dytë femër që arrin një rekord të tillë”, shkruan në njoftimin e Spotify.

Këtë e ka bërë të ditur edhe vet artistja shqiptare përmes rrjeteve sociale teksa i ka falënderuar të gjithë fansat.

“Mirëmëngjesi. 1 miliard dëgjime në Spotify!!!! Shumë dashuri dhe mirënjohje për të gjithë që po dëgjojnë muzikën … faleminderit, faleminderit! Kjo është shumë ‘cool’”, ka shkruar ajo në Instagram.

Theksojmë se kënga e publikuar në korrik të vitit të kaluar deri më tani është shikuar mbi 1.5 miliard herë në YouTube. /©kablogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë