Europa League: Lacio mboshtet nga Frankfurti dhe tё dy ekipet kualifikohen

Lazio ka pësuar në shtëpi ndaj Frankfurtit me rezultat prej 2 me 1 në kuadër të Ligës së Evropës, por tё dy ekipet kualifikohen tutje, njofton Kabllogrami

Lazio kaloi së pari në epërsi në mintuën e 56 përmes Correas, që shënoi pas asistimit nga Luis Alberto, transmeton Koha.net.

Megjithatë, Frankfurti u kundërpërgjigj duke shënuar dy herë përmes Gacinovicit dhe Hallerit.

Titullar te Lazio në këtë takim ishin Valon Berisha e Riza Durmishi.

Lazio e Frankurti kalojnë fazën e grupeve. Me klubin gjerman që është lider në Grupin H me 18 pikë, kurse Lazio në vendin e dytë ka 9 pikë. Apolloni në vendin e tretë me 7 pikë. Marseille në vendin e fundit ka 1 pikë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë