Kërkohet impiçment dhe gjykim për presidentin e Maqedonisë

Nëse vërtetohet se Gjorge Ivanov është i përzier në skenarin për shpallje të gjendjes së luftës më 27 prill, atëherë duhet impiçment të shpejt dhe gjykim të presidentit Ivanov, vlerëson profesori universitar Lubomir Fërçkovski, pёrcjell sot koha.net.

Fërçkoski tha se nëse shqiptarët, që supozohej se kanë qenë të armatosur dhe kishin kaluar urën, atëherë çështja do të shkonte më lartë, por amerikanët kanë intervenuar në moment të fundit. Fërçkoski thotë se ka pasur njerëz të paguar nga strofulla kriminale që kanë përgatitur një skenarë monstruoz për grusht-shtet, dhe këto persona patjetër duhet të dalin para drejtësisë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë