Në ‘Camp Nou’, Barcelona – Real pa fitues, vendoset në Madrid

Barcelona dhe Real Madrid kanë luajtur barazim 1:1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit në ‘Camp Nou’.

Katalanët këtë ndeshje e nisën pa Lionel Messin, të cilin trajneri Ernesto Valverde e la në bankinë, për ta inkuadruar në pjesën e dytë.

Fillimi i ndeshjes ishte i mirë për mysafirët nga Madridi, që kaluan në epërsi 0-1 me golin e shënuar nga Lucas Vasquez, i cili pranoi një asistim nga Karim Benzema.

Vazhdimi i ndeshjes i takoi Barcelonës, që përveç dominimit kishte edhe rastet më të mira të shënimit. Goli për Barcelonën erdhi në minutën e 57’, kur braziliani Malcom shënoi për 1:1.

Në minutën e 63’ në lojë u inkuadrua edhe Lionel Messi, por prezenca e tij në fushë nuk solli ndryshim rezultati, duke bërë që ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridit të përfundoi 1:1.

Ndeshja e kthimit në Madrid në stadiumin e Realit ‘Santiago Bernabeu’ luhet pas tre jave. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë