Lajmi i fundit: Jonida Maliqi fiton festivalin e 57 tё RTSH /video/

Është mbyllur finalja e festivalit të 57-të në RTSH, ku çmimin e parë e fitoi Jonida Maliqi me këngën ” Ktheju Tokës”, raporton Kabllogrami.

Në fjalët e para pas shpalljes fitues Jonida Maliqi u shpreh shumë e emocionuar për këtë çmim dhe nderim që i bëhet.

Në vendin e dytë u rendit Lidia Lufi, ndërsa në të tretin Eranda Libohova.

Pas këtij çmimi Jonida Maliqi fiton tё drejtёn qё të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin europian tё muzikёs Eurovizion  qё mbahet në Tel Aviv tё Izraelit /©Kabllogrami/

Nё vijim mund tё ndiqni videon me kёngёn fituese tё festivalit:

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë