Mё nё fund Michael Schumacher zgjohet nga koma

Michael Schumacher kaloi për pothuajse pesë vite në komë, pasi qё më 29 dhjetor bëhen pesë vjet nga lëndimi i tij, por që tani gjendja e tij ka ndryshuar, pёrcjell Kabllogrami

Legjenda e Formula 1 është duke u rikuperuar nga lëndimi i tmerrshëm që pësoi në alpet franceze.

Sipas mediave gjermane, Schumacher është zgjuar nga koma, ku po qëndron në vilën e tij në Gjenevë, përcjell “lajmi.net”.

Familja nuk dëshiron të jap detaje të hollësishme, por burimet brenda vilës bëjnë të ditur se ish-piloti i Ferrarit është zgjuar dhe nuk qëndron i shtirë në shtrat.

Schumacher do t’i mbush 50 vjet më 3 janar, e që pritet ta festoj me familjen e tij për herë të parë pas aksidentit tragjik. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë