Man. Utd s’di për humbje, mposht në udhëtim Tottenhamin

Që nga humbja me Liverpool-in më 16 dhjetor të vitit që lamë pas, ku Xherdan Shaqiri ishte protagonisti kryesor me dy gola të shënuar, e që nxiti shkarikimin e trajnerit Mourinho, Manchester Unitedi i udhëhequr nga Ole Gunnar Solskjaer duket se ka gjetur “çelësin e fitoreve” në Premier Ligë, raporton Kabllogrami.

Me fitoren e shënuar në udhëtim ndaj Tottenhamin “Djajtë e Kuq” kanë shënuar fitoren e pestë radhazi në Premier Ligë, si dhe një në kupë të Anglisë, ecuri kjo me 6 fitore pa humbje që i kishte munguar Unitedit për kohë të gjatë. Rezultati final i takimit të sotëm ishte 0 me 1.

Golin e vetëm e shënoi sulmuesi anglez Marcus Rashford pas një asistimit të bukur nga Paul Pogba, që është duke kaluar në një formë të jashtëzakonshme që nga largimi i Jose Mourinhos nga “Old Traffordi”. Rashfordi shënoi në find të pjesës së parë, në minutën e 44.

Duhet thënë se hero i vërtetë i takimit ishte portieri David de Gea që ndali shumë topa nga raste tejet të volitshme që krijonin lojtarët e Tottenham.

Pas kësaj fitore Unitedi mban vendin e gjashtë dhe ka mbërri Arsenalin që mban vendin e pestë në tabelë me nga 41 pikë . Kurse Tottenhami në vendin e tretë ka 48 pikë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë