Opeli n’mot feston ditёlindjen e 120-tё

Opel në vitin 2019 feston 120 vjetorin e themelimit dhe prodhimit të makinave dhe ky jubile do të shënohet me daljen nё treg tё modeleve elektrike dhe plug-in hibride, transmeton Kabllogrami

Kur bëhet fjalë për veturat elektrike, padyshim më e rëndësishmja është Corsa EVC, e cila është planifikuar për vitin e ardhshëm.

Ky model do të shfaqet në treg në gjysmën e parë të vitit 2019, dhe siç njoftoi njeriu i parë i Opelit, Michael Lohcheeler, Corsa do të jetë më e pranueshme për blerësit, transmeton KP.

Opeli gjithashtu do të ofrojë Grandland X Plug-in Hybrid në 2019, i cili do të ketë një sistem që tërheqë me të gjitha rrotat. Përveç motorit benzinë PureTech 1,6 litërsh me 200 kuajfuqi, sistemi hibrid gjithashtu ka dy motorë elektrikë, secili prej 110 kuajfuqi secili.

Në vitin 2019, do të debutohet edhe gjenerata e dytë e Opel Mokka X, e cila gjithashtu do të marrë një version të elektrizuar. Fillimi i prodhimit të kësaj makine është planifikuar për vitin 2020. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë