Xiaomi shet 100 mijë telefona ‘Redmi Note 7’ për më pak se 10 minuta

Teksa përfaqësues të Xiaomit thanë se kompania synon të shesë deri një milionë njësi të telefonit Redmi Note 7 deri në fund të janarit, sot kompania tregoi sinjalin e parë të “pushtimit” të tregut.

Për vetëm 8 minuta e 36 sekonda, kompania sot shiti 100 mijë njësi, përcjell koha.net.

Redmi Note 7 vjen me kamerë 48 mega-pikselë, procesor Snapdragon 660 dhe çmim prej 150 deri 210 dollarë, varësisht nga RAM memoria dhe hapësira e brendshme. Gjysma e pajisjeve u shitën përmes “Mi Store”, ndërsa gjysma tjetër përmes shitësve tjerë.

Shitja e ardhshme e madhe pritet të bëhet të premten, më 18 janar. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë