Xhaka shёnon golin e parё pёr Arsenalin për vitin e ri 2019

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ishte në mesin e realizuesve në fitoren e thellё tё Arsenalit ndaj Fulhamit me rezultat 4 me 1, transmeton Kabllogrami.

Xhaka realizoi golin e parë nё ndeshje pёr Arsenalin dhe tё parin për vitin e ri 2019 derisa në listë u shtuan Alexandre Lacazzette, Aaron Ramsey dhe Pierre-Emeric Aubameyang.

Për Fulhamin golin e nderit e realizoi Kamara.

Me këtë fitore Arsenali mbetet në pozitën e pestë me 41 pikë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë