Arrestohet Wayne Rooney në SHBA

Wayne Rooney është arrestuar për arsye të dehjes dhe sharjeve në aeroportin e Washington D.C në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, transmeton Kabllogrami.

Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit aktualisht jeton në SHBA dhe luan për D.C United në Major League Soccer. Ai nënshkroi kontratë trevjeçare me klubin amerikan në korrik të vitit 2018.

33-vjeçari është arrestuar një ditë pas kthimit nga një event në Arabinë Saudite.

Anglezi është liruar dhe ka paguar gjobën prej 25 dollarëve amerikan më 4 janar të këtij viti.

Lajmi erdhi 15 muaj pas arrestimit në Cheshire të Anglisë në shtator të vitit 2017, për shkak të vozitjes nën ndikimin e alkoolit, ku si rezultat iu ndalua vozitja për dy vjet. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë