Bundesliga edhe me njё talent kosovar

Bundesliga çdo ditë e më shumë po vërshohet nga lojtarët me prejardhje nga Kosova, bёn tё ditur Kabllogrami

Një tjetër kosovar ka debutuar në Bundesligë. Ёshtё ky 17 vjeçari Leon Dajaku, qё ka debutuar te VfB Stuttgart, duke luajtur për 20 minuta si zёvendёsues.

Skuadra e Dajakut u mposht nga Borussia Monchegladbach me rezultat, 3:0, ndërsa performanca e tij u vlerësuar lartë nga mediat gjermane, raporton rtv Iliria.

17-vjeçari luan si mesfushor ofanziv, por që mund të luajë në krah të sulmit dhe në qendër. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë