Shfletimi i Kategorisë

Bota

Çka pritet nga samiti i G20-ës në Argjentinë

Udhëheqësit botërorë janё mbledhur në Argjentinë ku do të takohen për samitin vjetor të G20-s, ndërsa në sfond qëndrojnë çështje të mprehta si tensionet midis Rusisë dhe Ukrainës dhe mosmarrëveshjet tregtare midis ShBA-së dhe Kinës. Një…

Ç’ёshtё “Black Friday” dhe si e mori këtë emër?

“E premtja e zezё” apo nё gjuhёn angleze “Black Friday”, njihet si dita e parë pas ditës sё falenderimeve qё festohet nё SHBA si festё kombёtare. Ёshtё e pёrvitshme dhe i bie zakonisht tё jetё e premtja e fundit e muajit nёntor. Nё kёtё…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë